Všechny aktuality

Jan Šmíd - nový držitel MQEP

Kategorie: aktuality, pondělí 25.červen, 2018

Jan Šmíd, MQEP

Člen APF Jan Šmíd získal na poslední certifikaci v Tampere (FIN) 10.6. 2018 prestižní titul Master Qualified European Photographer. Gratulujeme!Nové Fotovideo 5/2018

Kategorie: aktuality, úterý 24.duben, 2018

FV 05 18 Annonce

Květnové FotoVideo je hodně obrazové

Obsah tohoto, květnového vydání je opět hodně bohatý a dělá si ambice se dostat nejen do všech schránek tisíců našich předplatitelů, ale i do vlastnictví těch, kteří nás kupují na novinových stáncích a v těch hezkých prodejnách tisku.

Květnové FotoVideo je celé velkou oslavou fotografie. Oproti dubnovému, ve kterém jsme byli hodně praktičtí, se toto vydání snaží být ještě více inspirativním a to v celém rozsahu. Tedy od profesionální špičky až po kvalitní amatérskou, od mladé až po zasloužilou fotografickou scénu. Týká se to i žánrů! Máme tu krásnou přírodu a architekturu, krásu okamžiku a také fotografii divadelní či koncertní. Bude se vám líbit?

Asociace profesionálních fotografů vyhlásila Osobnosti české fotografie, v Praze se chystá největší výstava české divadelní fotografie všech dob, Michal Krause umí fotit tu divokou krásu na Srí Lance, Tomáš Havel je neuvěřitelným objevem a ještě větším fotografickým talentem, ceny Jazz World Photo získali tři úžasní evropští fotografové, Jiří Královec má svůj nádherně osobitý styl, Patrik Staněk poradí jak fotit v ZOO, Jiří Šebek bude mít opravdu nádhernou výstavu, přečtěte si další díl naší Analogové školy, Mobilního focení a FotoPoradny v podání Honzy Vojtka a tak bychom mohli pokračovat a pokračovat. Chcete vědět více?  

Ochutnejte z obsahu květnového vydání časopisu FotoVideo:

INSPIRACE: TOMÁŠ HAVEL PŘEDNÁŠÍ

 „Mám rád přirozené barvy přírody“. 

INSPIRACE: DALŠÍ DVA FOTOFEJETONY

Kateřina Janišová a Simona Nálepková o svých fotkách. 

GITZO INSPIRUJE: MICHAL KRAUSE NA SRÍ LANCE

Naše planeta nabízí nesčetně fotografických příležitostí 

MOBILNÍ FOCENÍ: APLIKACE STELLER V TESTU

Sdílejte své fotografické příběhy 

TECHNIKA: HASSELBLAD X1D NABÍZÍ POHODU

Jeden z nejlepších přístrojů na našem trhu v testu 

TECHNIKA: HUAWEI P20 PRO A JEHO UMĚLÁ INTELIGENCE

Tři objektivy poprvé v ruce a výčet jeho vlastností 

SOUTĚŽ FOTOGRAF ROKU: NOVINKA!

Deset nejlepších snímků našich juniorů. Vedle dospělé generace sledujte i nadějné, mladé fotografy!

Další novinky v našem předplatném!  Vždy ušetříte a budete mít pohodu, klid a ještě praktický dárek k tomu! Máme nové dárky!

Předplaťte si nás! V každém případě dostanete výhodný dárek dle vašeho výběru (třeba předplatné grafického programu na celý rok nebo unikátní diář s fotografiemi ze soutěže Fotograf roku či voucher na rychlé stahování na serveru Ulož.to, slevy od Fokapo a nově od CEWE a Kamila Rodingera a další…) a to jeden vybraný i v případě, že jste stálým předplatitelem a předplatné si obnovujete. Objednávejte hned a vybírejte zde .


Další ocenění pro Jana Šmída

Kategorie: aktuality, středa 18.duben, 2018

"Fine Art Photography Awards 2017 v Londýně. 

Vloni Jan Šmid, QEP na této soutěži 
získal 4x Čestné ocenění. 

Letos v nejpřísněji hodnocen kategorii 
"Profesionál" ocenila všechny fotografie 
Jana Šmída, QEP a získal 
7x Čestné ocenění a 1x zlatou medaili. 
Zároveň jako jediný český
fotograf získal v celé soutěži 
zlatou medaili a také jako jediný český
fotograf uspěl v kategoriích landscape, 

a

Tokyo International Foto Awards 2017 je další mezinárodní fotografickou soutěží, které se Jan Šmíd úspěšně zúčastnil. V letošním ročníku v nejpřísněji hodnocené kategorii "Profesionál" dokázal získat 1x zlato a 5x bronz. Bodoval zejména v kategoriích, které jsou pro něj klíčové - "Panorama" a "Landscape".

Zároveň na stupně vítězů dosáhl, v celé soutěži, jako jediný zástupce české profesionální fotografie (počítaje všechny fotografické disciplíny a kategorie).

Oceněné fotografie najdete zde:
http://smidphotography.com/galery/select/53?src=329
(1x zlato a 1x bronz)
http://smidphotography.com/galery/select/39?src=308
(2x bronz)
http://smidphotography.com/galery/select/51?src=325
(1x bronz)
http://smidphotography.com/galery/select/51?src=330
(1x bronz)

Gratulujeme!

Nové FotoVideo 04

Kategorie: aktuality, úterý 10.duben, 2018

FV 04 18 Annonce Dubnové FotoVideo: upřímné nadšení pro fotografii. V čase, kdy toto vydání vznikalo, bylo jaro stále ještě v očekávání. Fotografovat a natáčet ale nikdo nepřestal, ba právě naopak. Soutěžních snímků v letošních tématech Fotografa roku přibývalo a přibývá až neuvěřitelně. Jsem rád, že tak rádi fotíte a nestydíte své práce prezentovat. I v tomto dubnovém vydáni nejdete ty nejlepší snímky měsíce! Začněte si pomalu listovat tímto dubnovým vydáním a když se vám konečně podaří dočíst a doprohlédnout nádherné záběry světoběžníka s italským jménem Elia Locardi a pravého a věrného Švéda Joel Maklunda, dojdete na stranu 26, kde se s komentářem Petra Jana Juračky dozvíte, jak si vede náš oblíbený Přírodovědný fotoklub Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, o kterém jste již na stránkách FotoVidea četli mnohokrát, a to jak o jeho založení, tak o jeho řečnících, kteří k nám na akademickou půdu přicházejí pravidelně vyprávět zejména o současné fotografii přírody, a na jejichž krásné přednášky jste všichni srdečně zváni! To je ale jen krátký exkurz do prvních tří inspirativních článků! Dubnové FotoVideo významně oplývá fotografickou praxí. Víme! Máte workshopy a různé fotocesty a fotografická setkání velmi rádi. Na všech se něco dozvíte a u nás navíc téměř zadarmo a aktuálně. Praktickým článkům tentokrát věnujeme celých 35 stran. Lektory a vašimi pomocníky jsou tentokrát vedle Honzy Vojtka i Lukáš Kenji Vrábel, Stanislav Petera, Matěj Liška, Jiří Štarha a pracovních CEWE. To už se vyplatí, co říkáte? Používáte Zoner nebo Photoshop, svítíte, upravujete fotografie? Vyberte si a zkuste to s námi. A nezapomeňte soutěžit. Čekají vás opět super ceny a samozřejmě vaše snímky na našem webu ifotovideo.cz a občas i v časopise. Koupit si dubnové FotoVideo se opravdu vyplatí. Vyberte si z velké nabídky obsahu dubnového vydání časopisu FotoVideo: INSPIRACE: ELIA LOCARDI, FOTOGRAF BEZ HRANIC Být fotografem? Tři až pět let velmi tvrdé práce a výsledek nejistý. INSPIRACE: DVA NOVÉ FOTOFEJETONY Kateřina Janišová a Simona Nálepková se svěřují. NISSIN – VYTVOŘTE SI VLASTNÍ SVĚTLO: JIŘÍ ŠTARHA Jak se fotil kalendář Československý šarm? MOBILNÍ FOCENÍ V PODÁNÍ HONZY VOJTKA Afterlight v testu – nikdo není dokonalý. TECHNIKA: NOVINKY OD CANONU NAJEDNOU Bezzrcadlovka, dvě zrcadlovky a blesk na první pohled. SOUTĚŽ 18. FOTOGRAF ROKU O DALŠÍ KROK DÁL Víte, kdo nejlépe umí téma „Fotogenická architektura“? Další novinky v našem předplatném! Vždy ušetříte a budete pohodu, klid a ještě praktický dárek k tomu! Máme nové dárky! Předplaťte si nás! V každém případě dostanete výhodný dárek dle vašeho výběru (třeba předplatné grafického programu na celý rok nebo unikátní diář s fotografiemi ze soutěže Fotograf roku či voucher na rychlé stahování na serveru Ulož.to, slevy od Fokapo a nově od CEWE a Kamila Rodingera a další…) a to jeden vybraný i v případě, že jste stálým předplatitelem a předplatné si obnovujete. Objednávejte hned a vybírejte zde.


TO THE FEP MEMBER ASSOCIATIONS

Dear colleagues, 

We are happy to announce that the online registration for the next QEP/MQEP judging session is now open on the FEP website!

In this online system, candidates will send us their applications online (no more papers to fill in!) 

Here is the link to apply: http://www.europeanphotographers.eu/cb-login (log-in needed before)

Candidates will need to fill in their information and indicate their application's category, much in the same way as before with the paper application forms. Following this, candidate will submit the payment, preferred method is with a credit card within the system but you can do it also with a wire transfer. In case of a wire transfer, please contact first the secretariat for further advice.

Finally the candidate must load his/her 12/20 images, depending if they are applying for a QEP or an MQEP. Please notice that candidates may also submit their images later, that does not need to be done at the same time with the registration and payment!  

At the end of the application online, the system will generate an application form (already filled in); the candidates will see a "print application form" button and they just have to print it and send it together with the panel. 

All applications will be validated by the FEP secretariat before the judging session.

In case you run into problems in the process, you can use the support chat to get help. 

Please inform your members that the first deadline for registrations is 30 April.

We need to have a sufficient amount of applications by that date in order to confirm the judging session. We can of course accept late registrations if such things appear, but it is important to have enough applications by the indicated deadline, 30 April.  

Panels must arrive at the venue in Tampere, Finland, by 7 June, the judging session itself will take place 9-10 June 2018. 

The judging session will be followed by a Board meeting on Monday, 11 June, as well as an Inspiration Camp for local photographers. 

We keep at disposition should any questions arise.

Martina Scozzi

FEP Secretary

FEP, the Federation of European Professional Photographers 
Via Monte Calcara , 13   

00060 Castelnuovo di Porto (Rome), Italy  
secretariat@europeanphotographers.eu

www.europeanphotographers.eu 

clip_image001 FOLLOW US ON FACEBOOK, CLICK ON "I LIKE"

http://www.facebook.com/pages/FEP-Federation-of-European-Photographers/196609550358729

and join us in the FEP GROUP: https://www.facebook.com/groups/477532355615042/Rastislav Marguš přebírá stříbrnou kameru od předsedy odborné poroty J?rgena Brandta. 

V rámci valné hromady FEPu v Bray v Irsku byly 25.3. 2018 slavnostně předány ceny FEP European Professional Photographer of the Year Awards 2018

V této soutěži uspěla řada našich a slovenských fotografů. Gratulujeme!

Commercial: 

Slováci Jano Štovka – stříbrná kamera a Dušan Holovej – finalist

Fashion:

-

Illustration, Digital Art & Fine Art

-

Landscape:

Jan Šmíd – stříbrná kamera - člen APF

Ladislav Kamarád – finalist - člen APF

Ondřej Prosický - finalista

Slováci: Peter Svoboda – zlatá kamera, Vlado Bača – bronzová kamera


 
Náš zástupce v SR FEP Miloš Fic přebírá cenu pro Jana Šmída


Portrait

Slovenka Katarina Grajcariková


Reportage / Photojournalism

Rastislav Marguš – stříbrná kamera - člen APF

Rastislav Marguš mezi oceněnými v kategorii Reportage/Photojournalism 

Sports

Slováci Peter Svoboda – zlatá kamera


Wedding

-


Wildlife

Patrik Bartuška – finalista 

Michal Dobeš – finalist

Slovák Tomáš Hulík – bronzová kamera


Students and Young Photographers

Roman Slavík – stříbrná kamera

všechny výsledky naleznete zde: http://www.europeanphotographers.eu/competition/competition.php?compo_id=50#


World Photographic Cup

Byli vyhlášeni pouze vítězové národních týmů, z týmu ČR byl vyhlášen vítězem Ladislav Kamarád - člen APF.

Náš zástupce v SR FEP Miloš Fic přebírá diplom pro Ladislava Kamaráda

Valná hromada FEP, Bray, Irsko

Kategorie: aktuality, úterý 3.duben, 2018

Zpráva z VH FEP 

Datum: 26.3.2018

Místo konání: Bray, Irsko

Ve funkci skončil po 4 letech prezident FEP Andreas Barylli-Fayer z Rakouska a funkci převzal zvolený president Truls L?tvedt z Norska.

Bylo schváleno hospodaření za rok 2017 a finanční plan na 2018.

O přijetí do FEP žádaly 4 asociace.

Žadatelé APP z Belgie, Bulharská asociace a Studio z Ruska byli přijati.

Vyřízení další žádosti asociace “The League of Professional Photographers” z Ruska bylo o rok odloženo.

Bylo schváleno pokračovat v postupném přechodu na novou organizaci FEP. Probíhají práce na úpravách stanov. 

Proběhla volba nové SR FEP na 2 roky. Byli zvoleni:

 • Bent Nygaard Larsen, Denmark
 • Bernd Gassner, Germany
 • Edoardo Piccinini, Belgium
 • Eugenio Li Volsi, Italy
 • Fernando Barrio, Spain
 • Jan Pohribný, Czech Republic
 • Jean Felix Bernetel, France
 • Martin Krystynek, Slovakia
 • Neil Warner, Ireland
 • Tiina Haring, Finland
 • Willem van der Vlies, The Netherlands

V čele s dříve zvoleným prezidentem  Truls L?tvedt.

Za dlouholetou obětavou činnost pro FEP byl oceněn končící president Andreas Barylli-Fayer a Nikki Huts, dlouholetá pokladní. Pozvánka na valnou hromadu APF

Kategorie: aktuality, pondělí 19.březen, 2018

Srdečně zveme všechny členy APF na valnou hromadu APF 28.3. 2018 od 10.00 hod v Czech Photo Centre v Nových Butovicích, Praha 5


Program valné hromady APF 28.3. 2018


 1. Zahájení a schválení programu
 2. Zpráva o činnosti APF za rok 2017 – vize APF  – J. Pohribný 
 3. Zpráva o hospodaření a schválení rozpočtu pro rok 2017 – M. Fic
 4. Zpráva revizní komise – V. Kozlík, J. Tondl
 5. Diskuse ke zprávám správní rady a revizní komise
 6. Plán činnosti APF na aktuální rok J. Pohribný
 7. Finanční plán na aktuální rok – M. Fic
 8. Schválení členských příspěvků na rok 2019
 9. Zpráva o činnosti a našich aktivitách v rámci FEP – M. Fic. M. Beneš

přestávka

 1. Představení koncepce nového webu APF – M. Fujcik
 1. Výstavní činnost APF, nová témata, projekty – Z. Lhoták, J.Pohribný
 2. Přijetí usnesení
 3. Různé (firmy, které poskytují členům APF výhody, OOA-S, …)  
 4. Diskuse


od 14. hod ve velkém sále CPC

Slavnostní vyhlášení Osobnosti české fotografie 2017

a pohoštění v restauraci Trifot