Aktuality

Prezentace ALMANACHU APF na Prague Photo

Kategorie: aktuality, pátek 21.duben, 2017

Prezentace a představení ALMANACHU APF I. a II. proběhne 26.4. v 15 hod. v expozici školy Michael v rámci Prague Photo v Kafkově domě v Praze. Vedle Almanachu představí Jan Pohribný, QEP svou poslední knihu Kreativní barva.

VALNÁ HROMADA APF 6.2. a 30.3. 2017

Kategorie: aktuality, pátek 14.duben, 2017

VH 6. 2. 2017:

Schválen plán práce na rok 2017

Schválen finanční plán na rok 2017. Na návrh SR VH schválila úkol minimalizovat náklady a udržet v roce 2017 vyrovnaný rozpočet.

Proběhly volby RK. Do RK byli zvoleni na příští 2 roky O. Chmel, V. Kozlík a J.Tondl.

Na této VH oznámili rezignaci na členství ve SR APF pánové S. Pokorný a K. Beneš.

Vzhledem k tomu, že ve SR zůstali pouze 4 členové (tj. minimální počet aby SR byla usnášeníschopná), rozhodla SR svolat VH na 30. 3. 2017 a uspořádat volby nové SR. Aby to bylo umožněno, rezignovali i zbývající členové SR.


VH 30. 3. 2017: 

Do SR byli na dvouleté období zvoleni:

J. Pohribný, M. Beneš, M. Fic, R. Jung, Z. Lhoták, O. Kalmán a M. Hoza.

Na ustavující schůzi nové SR byli zvoleni:

Předseda – Prezident APF Jan Pohribný

Místopředseda – Viceprezident Miloš Fic

Místopředseda – Viceprezident Marian Beneš

Programové priority nové SR budou zveřejněny v krátké době.


PRAGUE PHOTO OPENING

Kategorie: aktuality, středa 12.duben, 2017


 


Mína Mládková - FOTOGRAFIE

Kategorie: aktuality, středa 12.duben, 2017

Stálá výstavní síň fotografií, Galerie Nahoře, Metropol, 370 01 České Budějovice, Otevřeno PO - PÁ : 9 - 17 hodin

www.metropol-cb.cz

__________________________________________________________

5. 5. - 16. 6. 2017

Mína Mládková

FOTOGRAFIE 

Vernisáž 4. května 2017 v 17 hodin

Fotografie není jen expoziční čas, clonové číslo ,elektromagnetická kvanta a digitální nuly a jedničky, ale především vnitřní příběh. Mým vstupem do blízkosti fotografovaných objektů zaznamenávám jejich myšlenky, stavy a pocity. M. Mládková


mezinárodní výstava portrétů Lens po de mens

Kategorie: aktuality, čtvrtek 19.leden, 2017

Belgičtí fotografové pořádají mezinárodní výstavu portrétu "Lens po de mens". Práce zúčasněných fotografů z celé Evropy budou během léta vystaveny v ulicích belgického města Overpeltu. Bližší informace najdete na  http://www.fotofestivaloverpelt.be (english version available).
Poslední možnost přihlásit se je 23.1.2017.


EIZO uvádí na trh 27palcový monitor FlexScan EV2780 první monitor EIZO vybavený rozhraním USB typu C. Po jediném kabelu USB typu C lze přenášet obrazové a zvukové signály navíc současně s řídícími USB-daty dle standardu  USB 3.0. Superrychlý datový tok videodat mezi monitorem FlexScan EV2780 a připojeným PC může dosahovat až 10Gb/s! Model FlexScan EV2780 poskytuje kromě toho výkon až 30W pro napájení připojeného notebooku, čímž odpadá nutnost používat samostatné napájecí kabely pro monitor a PC, nýbrž postačí jediný napájecí kabel pro monitor.

 

Všestranné možnosti rozhraní USB typu C činí z monitoru FlexScan EV2780 výbornou volbu jak pro klasické kanceláře, tak pro stále oblíbenější sdílená pracoviště, na nichž se zaměstnanci (zpravidla i se svými notebooky) střídají podle toho, jak to vyžaduje spolupráce s jejich kolegy.

Kryt monitoru je prakticky bez rámečku, jehož šířka byla zmenšena na pouhý milimetr. Minimalistický vzhled je umocněn zcela hladkou čelní stranou pro nerušený obraz. Přístroj je nabízen v černém nebo bílem provedení s barevně sladěnými kabely.

Model FlexScan EV2780 poskytuje zobrazení picture-by-picture a množství funkcí pro lepší ergonomii a energetické úspory. To z něj činí ideální monitor pro burzovní či řídicí sály, kanceláře a další firemní prostory.

Obrazovka o úhlopříčce 27 palců a fyzickém rozlišení 2560 × 1440 bodů využívá podsvícení LED a technologii IPS (in?plane switching). Zorné úhly činí 178°, jas dosahuje typicky 350 cd/m? a kontrastní poměr je na úrovni 1000:1.

Vestavěný senzor Auto EcoView samočinně upravuje jas obrazovky podle okolního osvětlení a přispívá tak k úsporám energie a nižší únavě očí. Příjemnější čtení nabízí přednastavený režim Papír s nižším zastoupením modré složky světla.

Uživatel může pomocí nově vyvinutého softwaru EIZO Screen InStyle přiřadit aplikacím různé předvolby, nastavit jas pro různé části dne a upravit vlastnosti napájení. Tato nastavení mohou být použita pro všechny monitory ve víceobrazovkové sestavě najednou, takže není nutné nastavovat každý monitor zvlášť. Serverová aplikace Screen InStyle dovoluje administrátorovi ovládat nastavení všech monitorů EV2780 centrálně. To je zvláště užitečné v provozech, v nichž je nutné zajistit správné nastavení všech obrazovek včetně aktivace funkcí pro úsporu energie.

 

 

 

Další vlastnosti

   Jeden vstup DisplayPort, jeden vstup HDMI

   Vestavěné stereo reproduktory o výkonu 1 W a konektor jack pro sluchátka

   Ergonomický stojan s výškovou nastavitelností 155 mm, sklápěním o 40° (5° dopředu, 35° dozadu), otáčením o 344° a možností otočit obrazovku o 90°      do formátu na výšku

   Obraz bez blikání při všech úrovních jasu (FlickerFree)

   Režimy sRGB, Film, Papír a dva uživatelské režimy

   Příkon 23W při typickém používání (s automatickou regulací jasu); nulová spotřeba při vypnutém vypínači

   Obvod Overdrive s reakční dobu 5ms (šedá-šedá) zajišťující hladké zobrazení pohyblivého obrazu

   Vyhovuje normám Energy Star 7 a TCO Certified Displays 7

   Pětiletá záruka

 

Kompletní pětiletá záruka na elektroniku, LCD panel a jeho podsvětlovací systém jsou důkazem spolehlivosti monitoru.

 

Cena a dostupnost: Nový monitor EIZO bude v prodeji od ledna 2017.

Nezávazná doporučená cena činí 23.990 Kč (včetně DPH).

POZVÁNKA NA VALNOU HROMADU APF

Kategorie: aktuality, čtvrtek 5.leden, 2017

POZVÁNKA NA VALNOU  HROMADU


Vážení přátelé,správní rada APF si Vás dovoluje pozvat na Valnou hromadu, která se koná

 dne 6. února 2017 v době od 10,00 do 14,00hod.

Místo konání:  EIZO, Meteor Centre Office Park „B“  Sokolovská 100/94, Praha 8 – Karlín   spojení: stanice metra B - Křižíkova

 Program: 

 1.   Zahájení, schválení programu a volba:  mandátové komise,  návrhové komise – S. Pokorný 

2.   Zpráva o činnosti APF za rok 2016 – podmínky další existence APF – S Pokorný,

3.   Zpráva o hospodaření a schválení rozpočtu pro rok 2016 – M. Fic

      Plán činnosti APF na aktuální rok          

      Finanční plán na aktuální rok      

4.   Zpráva revizní komise – Z. Lhoták

5.   Diskuse ke zprávám správní rady a Revizní komise

6.   Představení kandidátů do Revizní komise a doplnění kandidátky z pléna – S. Pokorný

7.   Zpráva o činnosti FEP a WCPP – M. Fic. M. Beneš

8.   Volby do Revizní komise

 Přestávka

 9.   Výsledky voleb

10.  Přijetí usnesení

Udělení čestného členství Prof. Birgusovi a Prof. Vojtěchovskému.

11. Různé 

12. Diskuse

 Těšíme se na Vaši účast

Za správní radu APF                                                            

 Stanislav Pokorný

předseda správní rady APF ČR

V Praze dne 2.1.2017


moje VYSOČINA pohledem Miloše Zemana

Kategorie: aktuality, čtvrtek 8.prosinec, 2016


 

Vysočina pohledem Miloše Zemana
Milí čtenáři, V těchto dnech přichází na pulty knihkupectví nevšední fotografická publikace Vysočina pohledem Miloše Zemana. Osobnost současného prezidenta republiky nejspíš nikoho nenechává klidným. Svými vtipnými, ironizujícími, někdy až ostře sarkastickými bonmoty se dokáže nemilosrdně trefit do kohokoli a čehokoli. O to víc překvapí, jak neuvěřitelně poetickými glosami protkal sérií fotografií kraje, kam jezdí pravidelně již pětadvacet let. „Už nejsem na Vysočině náplava, už jsem tu usazenina. Jsem tu doma,“ vyjádřil, kam dnes patří jeho srdce. Úvodním slovem knihu doprovodila osoba nejpovolanější, hejtman Kraje Vysočina, MUDr. Jiří Běhounek. Kniha obsahuje desítky výtvarných fotografií Bohumila Eichlera a Karla Beneše, členů Asociace profesionálních fotografů České republiky, kteří se prezentují nejvyššími profesními tituly v Evropské unii, Qualified European Photographer a Master Qualified European Photographer. Oběma autorům se podařilo v průběhu posledních tří let zachytit drsnou krásu kraje, který patří k tomu nejpůvabnějšímu, co lze v naší vlasti spatřit. Vykreslit objektivem fotoaparátu působivost okamžiku je jistě velké umění, ale jen málokomu se poštěstí, aby s ním na dokreslení této působivosti pracoval prezident republiky. Elegantní grafické ztvárnění potěší všechny milovníky tohoto kraje. Bude milým dárkem pro Vaše přátele a obchodní partnery. S chutí si knihu jistě přečtou také ti, kteří mezi fanoušky pana prezidenta zatím nepatří. Knihu můžete zakoupit u všech knihkupců, nebo objednat na adrese www. knizniklub.cz. Podrobné informace získáte na adrese www.knihamojevysocina.cz.

Společnost EIZO  představuje software Quick Color Match (QCM) nový program, který fotografickým nadšencům i profesionálům zásadním způsobem zjednoduší správu barev.

I se správným vybavením bývá sladění barev náročné: zahrnuje nastavení monitoru, programu pro zpracování fotografií a samotné tiskárny. K přesnému výtisku tak často vede zdlouhavá cesta. Program Quick Color Match tento proces zjednodušuje, neboť se sám postará o nejlepší nastavení monitoru, softwaru pro zpracování fotografií i tiskárny. Uživatel se může soustředit na editaci snímků a pak je rychle a bez komplikací vytisknout.

 

Software Quick Color Match na kompatibilním monitoru ColorEdge automaticky nastaví bílý bod odpovídající charakteru okolního osvětlení, jas, gradaci obrazu (gama koeficient) a barevný prostor (Adobe RGB). Na základě těchto nastavení pak vytvoří barevný ICC-profil monitoru a dle typu tiskárny a použitého papíru automaticky nastaví Správu barev (ColorManagement) pro tisk. Přetažením fotografie do okna Quick Color Match („Drag & Drop“) se snímek automaticky otevře a zobrazí v programu Adobe Photoshop a v příslušném tiskovém modulu (Plug-in) EPSON nebo CANON – dle vybrané tiskárny, a to s náležitě nastavenými parametry pro Správu barev tisku pro danou tiskárnu a vybraný papír dle doporučení společnosti EIZO.

 

Zajištění přesné reprodukce barev během celého procesu zpracování fotografií patří mezi nejnáročnější úkoly fotografa,podotýká marketingový manažer fotografické divize společnosti Adobe Systems Inc. Chris Quek. Program EIZO Quick Color Match představuje ohromující přínos, neboť editace a tisk fotografií ve Photoshopu je s ním opravdu snadná.

 

Software Quick Color Match prostřednictvím zásuvného modulu Canon Print Studio Pro nebo Epson Print Layout automaticky vybere tiskový profil společně s nastavením barev a parametrů obrazovkových korektur doporučených společností EIZO. Uživatel pouze zadá velikost, typ a kvalitu papíru a hned může tisknout fotografie bez nutnosti procházet a nastavovat množství parametrů a voleb v různých oknech.

 

Keiichi Wakabayashi, ředitel divize inkoustových tiskáren společnosti Canon Europe Ltd., dodává: Těší nás, že po uvedení programu EIZO Quick Color Match se fotografové mohou zaměřit na kreativní část své práce, na jejímž konci obdrží bezchybný výtisk ze svojí tiskárny PIXMA PRO.

 

Produktový manažer divize Pro-Photo evropského obchodního zastoupení společnosti Epson Boris Creischer potvrzuje: Epson spolupracuje s předními výrobci, aby fotografům vždy mohl nabídnout ta nejnovější profesionální tisková řešení. Díky nim se mohou zaměřit na tvorbu krásných fotografií, aniž by se museli vysilovat správou barev a přípravou tisku. Výtisk bude vždy podle jejich představ. Proto nás velmi těší, že se Quick Color Match stane součástí tiskových řešení pro náročné fotografy.

 

Software Quick Color Match je kompatibilní s většinou monitorů EIZO ColorEdge včetně nejnovějších modelů. Jejich uživatelé právě získávají nové možnosti kompletní a spolehlivé správy barev, které využijí při své tvůrčí fotografické činnosti. Program Quick Color Match je odpovědí na složitost cesty od obrazu na monitoru k výtisku a ocení jej všichni, kdo požadují přesné podání barev a zjednodušení jejich správy.

 

Dostupnost

Program Quick Color Match je nyní k dispozici bezplatně ke stažení. Podrobnosti o kompatibilním hardwaru a softwaru naleznete na webových stránkách EIZO www.eizo.cz.OSOBNOST ČESKÉ FOTOGRAFIE 2016

Kategorie: aktuality, pondělí 5.prosinec, 2016

OSOBNOST ČESKÉ FOTOGRAFIE 2016:
TISKOVÁ ZPRÁVA JE KE STAŽENÍ ZDE:
www.asociacefotografu.com/prilohy/Osobnost2016.doc

VHLÁŠENÍ JE KE STAŽENÍ ZDE:
www.asociacefotografu.com/prilohy/Vyhlaseni2016.doc

odešel Jiří Všetečka

Kategorie: aktuality, pátek 11.listopad, 2016

 

Kolegové a přátele, oznamujeme Vám, že dne 10.11.2017 zemřel náš kolega, fotograf a skvělý člověk Doc. Ing. Jiří Všetečka. Bude nám chybět. Poslední rozloučení se koná v pondělí 21. listopadu v 14:30 na Olšanských hřbitovech v ústřední obřadní síni.

Správní Rada APF


 


» zobrazit všechny aktuality
Výstavy

Jaroslav Prokop - Portrét jednoho festivalu aneb Pezinok 1976
7.4. - 18.6. 2017 LEICA Gallery, Praha

 BESEDA   pondělí 24|04| 2017|19 h

POZNEJTE AUTORY VÝSTAVY PEZINOK 1976

Fotografie  Jaroslava Prokopa jsou spojeny již pár desetiletí s hudbou, muzikanty, koncerty nebo festivaly. Fotografie z legendárního "Festivalu mladosti", konaného ve slovenském Pezinku roku 1976, nebyly vyjímkou. Prokopovi bylo tehdy 26 let a fotografoval dění na jevišti, za jevištěm a v hledišti, když padla noc a přehnala se bouře... 

Jedním z návštěvníků festivalu byl i grafik Karel Haloun. Pro naši galerii připravil se svým kolegou, grafikem Luďkem Halounem, velmi originální prezentaci Prokopových fotografií. Jeden fotograf a dva grafici společně vytvořili výstavu, která vás vrátí v čase o více než 40 let vtáhne vás do nostalgických "sedmdesátek".  

Chcete se osobně setkat s autory výstavy Portrét jednoho festivalu aneb Pezinok 1976? Pokud vás zajímají jejich realizované i plánované projekty (můžete například znát jejich vizuály přebalů hudebních nosičů), pak doporučujeme rezervovat si místo na besedě, která se uskuteční v pondělí, 24. 4. 2017 v 19 hodin v prostorách Leica Gallery Prague. 

Vstup je volný, rezevace nutná na e-mailu lgp@lgp.cz


ANTONÍN KRATOCHVÍL - FOTOGRAFIE

Kategorie: výstavy, pátek 14.duben, 2017

ANTONÍN KRATOCHVÍL

FOTOGRAFIE


7. DUBNA - 28. KVĚTNA 2017 


GALERIE 4 – GALERIE FOTOGRAFIE, P. O. KARLOVARSKÉHO KRAJE

FRANTIŠKÁNSKÉ NÁMĚSTÍ 30/1, 350 02 CHEB

ÚT–NE 10.00–17.00

TEL. +420 354 422 838

WWW.GALERIE4.CZ
 

K letošnímu 120. výročí narození světové proslulého českého fotografa, teoretika fotografie a pedagoga Jaromíra Funkeho (1896 – 1945) připravila Leica Gallery Prague výstavu, která se koncentruje výhradně na nejvýznamnější část jeho tvorby, tedy na avantgardní díla ve stylu funkcionalismu, nové věcnosti, abstrakce a surrealismu. Některé Funkeho fotografie z 20. let patří i v mezinárodním kontextu k nejradikálnějším příkladům abstraktních tendencí s originálně zpracovanými motivy světla, světelných obrazů a průsvitnosti. Důležitým momentem ve Funkeho životě bylo setkání s Josefem Sudkem začátkem 20. let, se kterým od té doby udržoval blízké přátelství a na jehož pozvání vstoupil v březnu 1924 do Fotoklubu Praha. Zde zažil Funke první výrazný rozkol s ostatními členy této umělecké komunity kvůli ostré kritice souboru fotografií jednoho mimopražského fotoklubu. Společně s Adolfem Schneebergerem a Josefem Sudkem, kteří se pod jeho slova podepsali, byl již po čtyřech měsících z klubu vyloučen. Ještě koncem téhož roku založili vyloučení umělci vlastní Českou fotografickou společnost nezávislou na Svazu českých klubů fotografů amatérů. Ve Společnosti se koncentrovali progresivněji orientovaní mladí fotografové a jejím cílem bylo vymanit se z vlivu grafiky a používat čistě fotografické procesy. V roce 1923 vytvořil Funke první avantgardní díla ovlivněná kubismem, novou věcností, konstruktivismem a abstrakcí, často jednoduchá zátiší s obyčejnými, mnohdy zdánlivě nefotogenickými předměty, současně však dále vytvářel žánrové snímky v duchu puristického piktorialismu. S osmnácti fotografiemi se zúčastnil I. výstavy Svazu českých klubů fotografů amatérů v Praze. V následujícím roce poprvé vystavoval také na mezinárodních fotosalonech v Paříži a v Torontu. Salony obesílal až do začátku 30. let, jeho práce byly vystaveny například v Londýně, Liverpoolu, Turíně, Stockholmu, Zaragoze, Bruselu, Varšavě, Ottawě, New Yorku, Tokiu, Vídni a dalších městech. V roce 1927 vytváří první díla z cyklu Abstraktní foto, patřící k vrcholům jeho tvorby, a tento cyklus rozvíjí až do roku 1929. Navazuje v něm na starší zátiší se skleněnými tabulemi, lahvemi nebo žárovkami, v nichž postupně hrály hlavní roli vržené stíny. V souboru Abstraktní foto ještě intenzivněji rozvíjí téma světla, průsvitnosti a světelných odrazů. Následující cykly Sklo a odraz (Reflexy), zachycující fantaskní konfrontace reality a jejích odrazů ve sklech, a Čas trvá, zobrazující přízračná setkání různých objektů v exteriérech, byly prvními surrealistickými díly v české fotografické tvorbě. Avantgardní tendence se uplatňovaly i v jeho detailech industriálních objektů, aktech, fotografiích architektury, portrétech, krajinářských snímcích a dokumentárních záběrech se sociální tématikou. Funke současně tvořil fotografie v duchu konstruktivismu (například soubor snímků z výstavby kolínské elektrárny). Nekonvenční kompozice, odvážné úhly pohledu a diagonální uspořádání invenčně používal při zachycení jednoduchých motivů v jejich základní podobě. Kromě fotografické tvorby se Funke intenzivně věnoval také fotografické publicistice a teorii. Celá řada jeho teoretických textů přinesla cenné poznatky pro tehdejší fotografii, mimo jiné obsáhlé texty z mezinárodních výstav. Ve 30. letech působil také jako pedagog, a to nejprve na od roku 1931 na Škole uměleckých řemesel v Bratislavě, později na Státní grafické škole v Praze. Díky tomu měl jedinečnou možnost šířit své znalosti i názory mezi mladé fotografy. V současnosti je Jaromír Funke považován za jednu z předních osobností evropské fotografické avantgardy meziválečné doby. Jeho dílo je součástí nejvýznamnějších světových sbírek včetně Muzea moderního umění a Metropolitního muzea v New Yorku, Národní galerie ve Washingtonu, Muzea J. Paula Gettyho v Los Angeles, Národní galerie Kanady v Ottawě nebo Pompidouova centra v Paříži. Jsou zastoupena i na výstavě sbírky Eltona Johna, která právě probíhá v galerii Tate Modern v Londýně. Výstava v Leica Gallery Prague představuje vedle dobových originálů nejslavnějších fotografií rovněž práce málo známé i dosud nikdy nepublikované a vznikla ve spolupráci s Funkeho dcerou paní Miloslavou Rupešovou. Poskytnuté fotografie jsou určeny k bezplatnému užití pro publikování v tištěných materiálech pouze v souvislosti s výstavou. U každé fotografie musí být uvedeno jméno autora, název fotografie, rok © autorská práva. Užití fotografií je podmíněno tiskem plného formátu fotografie, nesmí být použit výřez, ani žádná jiná úprava. Vstupné na výstavu: plné 70 Kč, snížené 40 Kč. Více informací naleznete na www.lgp.cz Otevírac í doba: po-pá: 10–21h, so-ne: 14–20h Kontakt : Olga Chválová E: och@lgp.cz , T: 607 048 182

ROMAN SEJKOT - WWG.CZ

Kategorie: výstavy, středa 23.listopad, 2016

Vážení přátelé fotografie,

zvu Vás na výstavu "Galerie WWG.CZ vystavuje... IX" do pražského Centra FotoŠkoda, které se účastním. Výstava je zdarma přístupna 7 dní v týdnu. Podrobnosti jsou zde: http://www.sejkot.com/detail_vystavy.php?id=70

Světlo Vám přeje,

Roman Sejkot

PRAŽSKÝ CHODEC VE SVĚTĚ

Kategorie: výstavy, úterý 25.říjen, 2016


 

Vážení přátelé, srdečně Vás zveme na slavnostní uvedení výpravné fotografické publikace Pražský chodec ve světě. Za osobní účasti autora kolekce fotografií Jiřího Všetečky se akce uskuteční ve středu 26. října v 17 hodin v Mramorovém sále Clam-Gallasova paláce, 2. patro, Husova 158/20, Praha 1.

JOVAN DEZORT - VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ

Kategorie: výstavy, pátek 30.září, 2016

 VÝSTAVA JE PRODLUOŽENA DO  do 30. 11. 2016 !!!!Pozvánka na výstavu
Pokud budete mít cestu po nábřeží u Karlova mostu, stavte se na Novotného lávce 5. V 1. patře Českého svazu vědeckotechnických společností (ČSVTS) je nainstalovaná výstava fotografií Jovana Dezorta PRAHA MINULÉHO STOLETÍ. Jde o výběr z výstavy Co odnesl čas, která byla na Staroměstské radnici v Praze a nedávno v Muzeu fotografie a moderních obrazových médií v Jindřichově Hradci. Výstava se koná do 31. 10. 2016, vstup je volný
» zobrazit všechny výstavy